Díky využití moderních technologií funguje průvodce včetně gps navigace a offline přístupu přímo z prohlížeče. Alternativně si můžete nainstalovat nativní aplikaci, která nabízí shodné funkce.

Nápověda

Výběr verze

Aplikace funguje na většině moderních telefonů. Díky využití moderních technologií lze aplikaci včetně funkcí offline a gps navigace přímo spustit prostřednictvím internetového prohlížeče bez nutnosti instalace nativní aplikace přes obchod aplikací (tuto možnost nabízím jako alternativu níže, ale není nutná). Aplikace je přístupná v několika verzích. Pokud máte trvalý přístup k internetu, můžete využívat online verzi, která si průběžně stáhne pouze potřebné data. Pokud si přejete stáhnout data do telefonu a využívat později bez přístupu k internetu zvolte jednu z offline verzí. Ta stáhne předpřipravenou sadu dat do Vašeho telefonu a můžete s ní dále pracovat i bez připojení. Při napojení na internet budete moci pracovat s kompletními informacemi jako podrobná fotodokumentace míst apod. Proces stahování je zobrazen pod seznamem verzí. Aktuálně spuštěná verze je zvýrazněna.

Instalace na plochu

Pokud používate nativní instalaci, je průvodce na plochu přidán automaticky. Pokud používáte verzi pro prohlížeč můžete průvodce pro pozdější spuštění uložit do záložek prohlížeče nebo přidat na plochu telefonu. Doporučujeme uložit hlavní stranu průvodce. Do záložky se uloží aktuálně spuštěná online/offline verze, případně si můžete postupně uložit obě verze. Postup se mírně se liší pro jednotlivé typy telefonů.
Pro telefony Android vyvolejte menu prohlížeče (zpravidla levé dolní tlačítko) a zvolte Uložit do záložek. V možnostech Přidat do složky vyberte zda chcete průvodce přidat pouze do záložek prohlížeče nebo Na plochu. Na starších verzích přímo v menu prohlížeče vyberete "Další" a po té "Přidat zástupce na domovskou plochu".
Pro telefony Apple IOS v menu prohlížeče dole ve prostřed lišty volba "Přidat na plochu".
Obdobně pro telefony Windows Phone zvolíte ve volbách prohlížeče "Připnout na Start".

Řešení problémů

Pro stahování dat doporučejeme využít rychléjší wifi připojení. Pokud stahování dat selže například kvůli přerušení spojení, zkuste stažení opakovat. K problému mohlo dojít například díky výpadku připojení. Pokud se stahování na delší dobu zastaví, doporučujeme nejprve chvíli vyčkat (zejména při pomalém připojení může prodleva trvat cca 1min). Můžete také znovu načíst stránku průvodce, tak aby se aktualizace spustila znovu. V případně přetrvávájících problémů zkuste v nastavení prohlížeče vyprázdnit vyrovnávací paměť (na jinách typech telefonu také nazýváno data aplikací apod.). Případně vyzkoušejte nainstalovat nativní verzi aplikace.
Pokud problém přetrvá, kontaktujte nás prosím s popisem chyby na adrese virtualtours@geotrips.eu.

Nativní aplikace

Díky využití moderních technologií lze aplikaci včetně funkcí offline a gps navigace přímo spustit prostřednictvím internetového prohlížeče. Alternativně můžete aplikaci zdarma stáhnout z obchodu Google play - Javorník Aplikace po instalaci neobsahuje žádný balíček dat pro offline použití. Balíček dat pro práci offline si vyberete a stáhnete po prvním spuštění aplikace stejně jako ve verzi pro prohlížeč.