Průvodce je rozdělen do tří části. Na kterékoliv stránce je v horní liště k dispozici hlavní menu, pomocí kterého se můžete vrátit do hlavní nabídky, nebo začít pracovat s vybranou částí průvodce.

První část průvodce nabízí obecné informace o místě a průvodci. Ze seznamu dostupných informací vyberete článek dotykem obrazovky. Zpět do nabídky se vrátíte pomocí standandardního tlačítka zpět na mobilním telefonu, nebo můžete použít menu v horní liště.

Druhá část nazvaná místa Vám umožní rychlou orientaci a vyhledávání míst podle kategorií. Ze seznamu míst, který obsahuje náhled obrázku a textu klikem otevřete detailní informace. V detailním popisu místa naleznete podrobnou fotogalerii, kterou spustíte klikem na náhled fotografie. Na mobilním telefonu můžete posouvat jednotlivé fotky táhnutím prstu. Jednoduchým klikem na fotku zobrazíte dole ovládací lištu galerie s možností uzavření galerie a vrácení na hlavní stránkou. Rychlým dvojklikem na fotku ji zobrazíte ve větší velikosti. Detailní informace o jednotlivých místech je propojena s mapou. Z detailního popisu místa se tak můžete přenést na mapu průvodce a rychle si udělat celkový obrázek o okolí. Stejně tak je možné při prohlížení mapy otevřít detailní informace o jednotlivých místech.

Třetí část nazvaná mapa Vám na interaktivní mapě, s možností přiblížení, zobrazí umístění jednotlivých míst. Jednotlivá místa jsou do mapy zakreslena pomocí typových ikon, které po rozkliknutí zobrazí v náhledu na spodní straně základní informace a pomocí rozkliku si můžete otevřít detailní informace o místě. Zpět na mapu se můžete vrátit opět tlačítkem zpět na mobilním telefonu, nebo klikem na odkaz mapa v hlavním menu. Pokud místo neobsahuje detailnější informace, zobrazí se pouze náhled s nápisem Samostatné foto bez možností rozkliku. Místa v náhledu pod mapou můžete posouvat prstem a mapa se Vám automaticky přesune, aby zobrazila polohu místa.

Pokud nemáte stálý přístup k internetu můžete na stránce instalace aktivovat offline mód. Data včetně obrázků a mapových podkladů se Vám natrvalo stáhnou do prohlížeče v telefonu. Offline průvodce si pak můžete uložit do záložek nebo na plochu a později vyvolat i bez přístupu na internet.