Kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě. Jediný tohoto zasvěcení na světě, byl postaven v roce 1706 na místě dřevěné kaple, která zde podle archeologických nálezů stávala již v 11 století.
V době vlády komunismu byl kostel využíván jako vojenské skladiště. V 50. letech min. století byl využíván jako skladiště terčů. Přitom vzaly za své i unikátní dřevěné varhany. Obnoven a znovu vysvěcen byl ve Vintířově jubilejním roce 1995 (950 let od Vintířova úmrtí).
O několik let později byl interiér kostela obohacen o umělecké unikáty: rozměrný skleněný oltář, čtrnáct skleněných plastik s tématikou křížové cesty a socha sv. Vintíře v životní velikosti. S návrhem přišla sklářská výtvarnice ze Zbraslavi u Prahy, Vladěna Tesařová, která svůj druhý domov nalezla právě v Dobré Vodě u Hartmanic. Skleněný unikáty jsou právě jejím dílem. Oltářní retabulum zhotovené v roce 2001 je pojednáno jako třídílný reliéf o rozměrech 4,5×3,2 m. Svým rozsahem a váhou bezmála čtyř tun se jedná o dílo ve skle ojedinělé, avšak navazující na tradici zpracování skla na Šumavě. Skleněné třídílné oltářní retabulum, které by připomínalo stále inspirující osobnost patrona kostela a zároveň společné náboženské a kulturní tradice národů střední Evropy. Dílo vzniklo za významného finančního přispění programu Phare a Fondu česko-německé budoucnosti.
Od poloviny devadesátých let se kostel stal opět živým duchovním střediskem celého kraje, při obnovených poutních slavnostech se zde scházejí nejen Češi a Němci, ale i příslušníci jiných národností. Interiér kostela je možné shlédnout skrze mříž ve vchodových dveřích od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 (v letní sezóně do 17.00) hodin.