Vyhlídky z pláně pod Hadím vrchem i samotného vrchulo patří k nezapomenutelným zážitkům.
Ze silnice ponedlouhu odbočíme zpět na zelenou vedoucí kolem potoka Volšovka do lesa a dojdeme k jeskyni Peklo
Přírodní rezervace Kepelské mokřady byla vyhlášena v roce 1995, zaujímá rozlohu 68 ha. Jedná se o vrchovištní rašeliniště a podmáčené louky, na kterých se vyskytují kriticky ohrožené druhy orchidejovitých rostlin. Ze živočichů zde byl pozorován výskyt vzácného čolka horského. Rezervace chrání prameniště několika levostranných přítoků říčky Křemelné. Pramení zde také řeky Ostružná.
Louky v okolí Staré Hutě na vás v dýchají pravou atmosférou Šumavy.
Rozcestí Malý Babylón.
Na kraji lesa nedaleko rozcestníku Stará Huť se otvírají první pohledy na meandry řeky Křemelné.
Paštěcké louky a pastviny byly ještě v 50. letech bohatými botanickými lokalitami, rostla zde celá řada chráněných druhů rostlin.
Dobrá Voda získala název podle pramene léčivé železité vody.
Na úpatí vrchu Hamižná, který je od roku 1995 přírodní rezervací, se nachází šumavský ochranářský koutek s malou naučnou stezkou vedenou na seznamu UNESCO.
Odpočinkový přístřešek ochrání i před letní přeháňkou.
Rozcestník Stará Huť je významná křitovatka turistických tras a cyklotras. Končí zde případné zkrácení klasického okruhu Na Kochánovské kdy se po delším stoupání od Královského Dvorce Busil napojuji na delší trasu.
Vintířova skála je výrazný žulový suk na vrcholu kopce Březník (1006 m). Ke skále vede odbočka zelené značky od rozcestníku zaniklé osady Pustina.
Na místech, kde stávala obec Stodůlky se dnes nachází rozhlehlé pláně s výhledem na údolí řeky Křemelné.
Udolí Peklo kolem kolem potoka Volšovka v tzv. údolí Pstružného potoka. Údolí je predisponováno tektonickou linií podšumavského zlomu.